The OC

Josh Schwartz از سال 2003  تا 2007 اقدام به ساخت سریال جوان  پسند  The OCکرد ،وتقریبا همزمان با تولید تو تلویزیونهای شبکه های مختلف دنیا پخش شد.

این سریال  92 قسمت تقریبا 45 دقیقه ای داره ونقش افرینی هنر پیشه های جوان در کنارهنرمندان حرفه ای ، زیبایی سریال را چند برابر کرده ،موسیقی وترانه های فیلم هم خیلی قشنگ هستن .

تو این سریال

(Peter Gallagher) در نقش"سندی کوهن" وکیل ،

(Kelly Rowan)در نقش "کریستین کوهن" همسر سندی ،

(Adam Brody)در نقش "ست کوهن" ،پسر خانواده ،

(Benjamin McKenzie )در نقش "راین اتوود"، پسر فقیری که فرزند خوانده خانواده کوهن خواهد شد،

(Mischa Barton) در نقش "ماریسا کوپر،

( Tate Donovan) در نقش "جیمی کوپر" پدر "ماریسا" ،

(Melinda Clarke) در نقش "جولی کوپر" مادر ماریسا و

(Rachel Bilson) در نقش "سامیر رابرتز" هنرپیشه های اصلی قسمتهای عمده داستان هستند.

 

اپیزود اول:

"راین" 16 ساله ،بعد از برائت ازجرم همدستی با برادرش در دزدی ماشین ،با کمک  "سندی کوهن " وکیل تسخیری دادگاه ، توسط رفیق الکلی مادرش ،از خونه بیرون انداخته میشه ،مادرش هم هیچ اعتراضی نمیکنه .

"راین " نا امید از همه جا  با "سندی" تماس میگیره.

"سندی " برای آرومتر کردن اوضاع تصمیم میگیره ،تعطیلات آخر هفته  "راین "را از محل زندگیش، CHINO ، که محله اوباش در" سن برنادینوی "کالیفرنیاست ،دور کنه و موقتا اونو با خودش به ویلای محل زندگیشون در سواحل "نیوپورت " ،Orange County، ببره .


در بدو ورود "راین" ،"کریستین " با ورود یه پسر بزهکاری از محله ناجور به خونشون مخالفت میکنه ،و از اینکه رفتار  این پسر باعث لطمه زدن به پسرشون  "ست " بشه ،میترسه ، اما رضایت میده که "راین" موقتا تو اتاق مهمونها کنار استخر اقامت کنه .

"کریستین" دختر "کیلآپ نیکل" تاجر ثروتمندیه که صاحب شرکت تجاری Newport Group  هست و مدیریت شرکت با  "کریستین"ه .

 "سندی کوهن" زندگی مجللش را مدیون پدر همسرشه که موافق ازدواج این دو نبوده ، و از اونجاییکه در آمد زیادی نصیبشون میشه ،"سندی"علاوه بر وکالت پدر همسرش ، عضو سازمان وکلای کودکان بزهکاره.

"راین "در بدو ورودش با "ماریسا " دخترک زیبای ویلای همسایه آشنا میشه ، وچون دل خوشی از ثروتمندا نداشته ،سعی میکنه با گرفتن ژست خلافکارا "ماریسا" را بترسونه ،اما برخلاف تصورش ، "ماریسا " نشون میده که از اون بدش نمی یاد.

 

         

  "ست" پسر "سندی " و"کریستین" برخلاف هوش زیادش  ، پسرک خیالبافیه و بدلیل کنترل بیش از حد مادرش ظاهر رفتارش بیشتر شبیه معلولان جسمیه که جرات برقراری ارتباط با هم سن وسالانشون را نداره.

اون هیچوقت به مهمونیها دعوت نمیشه ، پسرها مسخره اش میکنن ودخترها هیچوقت بهش اهمیت نمیدن.

"ست" از بچگی عاشق "سامیر" دختر دکتر جراح پلاستیک " اونیل رابرتز" ه، حتی اسم "سامیر" را روی قایق بادی کوچیکش هم نوشته ، واولین بار که "راین" را با خودش به قایق سواری میبره ،این راز را باهاش در میون میذاره.

 تو شهر ساحلی "نیو پورت" مهمانیهای مجللی به بهانه های مختلف برگزار میشه، ورود "راین" مصادف با برگزاری جشن استقبال از تابستانه که قراره ،دخترهای تازه بالغ با پوشیدن لباسهای مد اون فصل ، باعث سرگرمی مهمانان بشن ، " ست " هیچوقت از شرکت در این مهمانیها لذت نمیبره ،اما اینبار امیدواره که با کمک "راین " که بعنوان برادرزاده " سندی " به بقیه معرفی شده ، بتونه توجه "سامیر " را به خودش جلب کنه .

موقع نمایش لباسها توسط دخترا ،"ماریسا" زیباتر از همیشه روی صحنه ظاهر میشه و بدون توجه به تشویق حضار سعی میکنه با لبخند زدن وچرخیدن  به سمت "راین" بهش توجه نشون بده ،که اینکار باعث تحریک حس حسادت "لوک" دوست پسر "ماریسا" میشه.

ظاهر جذاب "راین " و غرور وعدم توجهش به بقیه ، توجه خیلی از دخترها را به خودش جلب میکنه ،طوریکه حتی "سامیر " سعی میکنه به " راین" نزدیک بشه .

 این موضوع باعث عصبانیت " ست" میشه وبا تصور اینکه "راین " پیش قدم دوستی با "سامیر " شده ، بین بقیه فریاد میزنه و ماجرای دزدی ماشین را میگه واز "راین" میخواد از زندگی اونا خارج بشه وبه CHINO برگرده .

درحالیکه "راین " دنبال راه گریزی بوده که از زیر نگاههای شماتت بار بقیه وپوزخندهاشون فرار کنه ،متوجه میشه که بیرون ویلا ،چند نفری  دارن "ست " را کتک میزنن ، بیرون میره و در دفاع از " ست " دعوا میکنه ، پسریکه " راین " مشتی به صورتش پرتاب میکنه و اونم با مشت و لگد به شکم " راین " میزنه ، "لوک " بوده، کاپیتان بلند قد تیم واترپلو  که اتفاقا خودخواهترین و خوشتیپ ترین پسر اون گروه و دوست پسر "ماریسا" ست.

 

- صحنه دزدی ماشین تو یه شب تاریک اتفاق افتاده ،پسرها در حین عبور از یک کوچه متوجه یه ماشین میشن ،برادر بزرگتر باگفتن :"حالا وقتشه که یه چیزایی یاد بگیری " ،شیشه ماشین را میشکنه ومیپره تو،برادر کوچیکتر مخالف وناراحته ، با رسیدن ماشین گشت پلیس،اونم  مجبور میشه که سوار ماشین دزدی بشه تا از مهلکه فرار کنه .

 - تو  صحنه اولین شب ورود "راین " به "نیو پورت"  ،وقتی "سندی" از "راین" میخواد که بیرون منتظر بایسته ،تا "سندی " ورود "راین" را به همسرش اطلاع بده ، " راین" نگاهی به ویلای با شکوه "سندی" میندازه و عصیانگرانه ،پاکت سیگاری را از جیبش در می یاره وسیگاری آتیش میزنه ،سرشو که برمیگردونه ،متوجه دخترکی میشه که جلوی ویلای همسایه ایستاده ، دخترک با خنده از "راین" میپرسه :"تو دیگه کی هستی؟" ،"راین" ژست مرموز وخلافکاری به خودش میگیره ،و در حالیکه  پک عمیقی به سیگار میزنه ،به دختر نزدیک میشه ومیگه :"تو دوست داری کی باشم؟" و دود سیگار را حلقه  حلقه از دهنش میده بیرون ، بعدبا حالت مرموزی میگه :"یه ماشین دزدیدم ، زندان بودم تازه آزاد شدم " وبه خیال خودش دخترک ثروتمند را می ترسونه ،اما دخترک میخنده ومیگه : " یه سیگارم به من بده؟" ،"راین"تعجب میکنه و پاکت سیگارش را به طرف اون دراز میکنه ،وسرشو طرف دخترک خم میکنه تا با آتیش سیگار روی لبش ،دخترک ،سیگارشو روشن کنه ، اینکار باعث خنده دخترک میشه،اون از "راین" دعوت میکنه تو جشنی که برای نمایش لباسهای تابستونی ترتیب دادن  شرکت کنه ، در همون حین یه ماشین می یاد وپسرکی از توی ماشین دختر را صدا میزنه ،و دخترک از اونجا دور میشه .

        یه صحنه جالب دیگه که تو این قسمت وجود داره ،لباس پوشیدن "راین " قبل از رفتن به مهمانیه ، "راین"بعد از پوشیدن کت وشلواری که در اختیارش قرار دادن ،نمیتونه گره کراوات را ببنده ،وقتی "سندی " وارد اتاق میشه تا از آماده شدن "راین" مطمئن بشه ،"راین" در جواب سوال "سندی" که چرا کراوات را نبسته در حالیکه  با تحسین اونو برانداز میکرده ،با غرور میگه فکر میکنم اینطوری بیشتر بهم بیاد، "سندی" با لبخند کراوات را به گردن "راین " میندازه و گره زدن کراوات را بهش یاد میده  و میگه من هم  تا بیست وپنج سالگی  اینکار را بلد نبودم .

 

 

 

اپیزود دوم :

بعد از تموم شدن تعطیلات آخر هفته ،وقتی "راین" و"سندی " به CHINO میرن ،تا "راین" را با مادرش آتشی بدن ، متوجه میشن که مادر "راین" ورفیقش از اونجا اسباب کشی کردن وهیچ اثری ازشون باقی نمونده ،"سندی" که اوضاع را اینطوری میبینه ، مجددا "راین" را با خودش به "نیوپورت" برمیگردونه ، "ست" از بازگشت "راین" خوشحاله ،ولی "کریستین" مخالف اینکاره و به همسرش اصرار میکنه که برای اینکه به وجهه اجتماعیشون لطمه نخوره ،"راین" را هرچه سریعتر تحویل موسسات حمایت از کودکان بدن ، "راین" راضی به اینکار نیست ،بنابراین شبانه تصمیم میگیره از اونجا فرار کنه ، ولی در حین خروج با "ست" مواجه میشه و وقتی "ست" متوجه قصد "راین" میشه ،ازش میخواد که اونو هم با خودش ببره ، "راین" مخالفت میکنه و نهایتا "ست" از "راین" میخواد چند روی را در یکی از ویلاهای قدیمی خارج از شهر مادرش بگذرونه تا کار ومحل مناسبی برای "راین" پیدا کنن ،در حال خروج از ویلا با "ماریسا" که قرار بود به جشن تولد "سامیر" بره وبیرون از ویلا منتظر دوست پسرش "لوک"بود ،مواجه میشن  .

"ماریسا" هم به اونا کمک میکنه تا "راین" را به خارج از شهر برسونن ، وقرار میشه فردا صبح برای "راین" وسایل مورد نیازشو بیارن .

روز بعد وقتی "سندی " و"کریستین" متوجه نبود "راین" میشن ،"ست" اظهار بی اطلاعی میکنه  و"کریستین" موضوع را به پلیس اطلاع میده ،پلیس هم شروع به تحقیق وجستجو میکنه .

"ست"و "ماریسا" یواشکی وسایلی که فکر میکردن به درد "راین" بخوره با خودشون به ویلای قدیمی می برن ، و "راین" با دیدن کوله پشتی "ست" که حاوی چمن مصنوعی وچوبای گلف و کوله پشتی "ماریسا" که حاوی حوله حمام ولیف و کرم مرطوب کننده و دستمال توالت،بعنوان وسایل ضروری بوده تعجب میکنه و همگی با هم به شهر میرن تا مواد غذایی بخرن .

تو فاصله سر زدنها به ویلا ،"راین" با وجود اینکه میدونسته "ماریسا" دوست پسر داره ،حس میکنه به اون علاقه مند شده و "ماریسا" هم اینو احساس میکنه ، آخرین شبی که "راین" تصمیم داشته تو ویلا بمونه و فردای اونروز به مکزیک بره ، "ماریسا" وسط مهمونی از دوستانش جدا میشه و میره ویلا پیش "راین " ، وبه راین ابراز علاقه میکنه ،اما "راین" اجازه نمیده "ماریسا" حرفشو ادامه بده ،چون از و ابسته شدن به "ماریسا" میترسیده و ازاینکه دیگه نتونه از این شهر فرار کنه ، از اینکه ماریسا با تموم شدن تابستون به مدرسه برمیگرده و"راین" مجبوره عاطل وباطل تو خیابونا پرسه بزنه، گفتن این حرفا باعث میشه ،"ماریسا" گریه کنان ویلا را ترک کنه .

" لوک" دوست پسر "ماریسا" که این اواخر به "ماریسا" مشکوک شده بود و بعد از ترک مهمونی  اونو تعقیب میکرده  ، وارد ویلا میشه و بعد از دیدن "راین" با دوستانش به جون "راین" میافتن وکتکش میزنن و در حین این کشمکشها شمعی که "راین" یه گوشه روشن کرده بود ،میافته و کم کم همه جا آتیش میگیره ، پسرا فرار میکنن ولی "لوک" وقتی بدن بیهوش "راین" را میبینه عذاب وجدان میگیره وبرمیگرده واونو از تو آتیش بیرون میکشه .

 

-       یه صحنه قسمت وجود داره که ازش خوشم می یاد ،اونم قبل از فرار "راین"  ،صحنه ایه که "سندی"  اوراق تحویل "راین" به سازمان حمایت از کودکان را نشونش میده وازش میخواد که امضا کنه ،"راین" با ناراحتی اونا را امضا میکنه ومیگه دیگه من حقی ندارم و مال دولتم اسمم هم بد از این 073956  هست.

-       صحنه جالب دیگه ،هم صحنه ای هست که پلیس برای تحقیق در خصوص فرار "راین" از "ست " میپرسه که  بنظر اون "راین" کجا رفته و"ست" به خیال خودش برای رد گم کنی جواب میده "راین" تصمیم داشت  به تگزاس بره تا جنگ خروسها را تماشا کنه .

 

تو اپیزود سوم  "راین " پیش "سندی " و"کریستین " برمیگرده و ماجرای آتش سوزی را گردن میگیره و خودشو به پلیس معرفی میکنه ،اما به خاطر اصرارهای "ست" و"سندی" ،"کریستین" موافقت میکنه که "راین" آزاد بشه و تا رسیدن به سن قانونی با اونا زندگی کنه ، در ضمن "راین "تو یه رستوران غذاهای دریایی برای خودش کار پیدا میکنه تا توی تعطیلات تابستان زیاد سربار خانواده نباشه.

 

اپیزود چهارم:

 

مهمانی باشکوهی به نام جشن دختران در "نیوپورت"قراره برگزار بشه ،در این جشن هر دختر جوانی برای خودش یک شوالیه ،cavalier ، انتخاب میکنه که در مراسم باید اونو همراهی کنه ،مادر "ماریسا" از جمله زنان زیبا واشرافی هست که جزو برگزار کنندگان این مهمانیهاست ، وتاکید داره که "لوک" شوالیه مناسبی برای "ماریسا" ست ،دخترها وپسرها تو سالن مهمانیهای شهر جمع میشن ونحوه همراهی وحرکات رقص را برای روز جشن تمرین میکنن ، "ست" به زور "راین" را با خودش به سالن تمرین میبره و اونو قانع میکنه این فرصتیه که "ست" بتونه خودشو به "سامیر " نشون بده و شوالیه اون بشه .

 "ماریسا" ناظر بر تمرین و هماهنگی دختر وپسراست ، "راین" چون رقص بلد نیست ، تمایلی به تمرین نداره، دختر تازه واردی با موهای کوتاه طلایی به اسم "انا" را بعنوان پارتنر برای "راین" در نظر گرفتن ، اتفاقا "ست " هم بعنوان شوالیه " سامیر" انتخاب شده ، "سامیر " از "ست " متنفره و قبل از تمرین سعی میکنه دخترای دیگه را راضی کنه که شوالیه شونو با "ست" عوض کنن ولی هیچ کس راضی به اینکار نیست.

 "سامیر " حتی با دادن پول هم نمیتونه اونا را راضی به اینکار کنه .

ناچار با اکراه به طرف "ست" میره و بهش هشدار میده که در حین تمرین اگر کوچکترین خطایی بکنه ،ازش جدا میشه ،"ست" خیلی خوشحاله ، اما "راین " تردید داره ، "ماریسا" وقتی  تردید " راین" را میبینه ، از "انا" میخواد اجازه بده ،تا به جای اون به "راین" نشون بده که چطوری باید موقع رقص دستشو روی کمر "انا"بذاره و آروم برقصه . "ماریسا" دست چپشو  روی شونه "راین" میذاره واز "راین" میخواد دست راستشو بالای کمر اون بذاره ،"راین" اشتباها دستشو روی شونه "ماریسا" میذاره ،وقتی "ماریسا" بهش میگه دستشو باید پایینتر ببره ،اونقدر اینکار را با اضطراب  و دلهره انجام میده  که "ماریسا" متوجه دلهره "راین" وشاید علاقه اش میشه .

 در همون حین "لوک" از راه میرسه و از "ماریسا" میخواد که برای تمرین پیشش بره،بعد از جدا شدن "ماریسا" از اونا ،"انا" که شاهد این ماجرا بوده ، با لبخند به "راین" میگه :"فهمیدم تو از این دختر خوشت می یاد "،"راین" سرشو به نشونه تصدیق تکون میده ، وبا صدای مربی رقص همگی تمرین را رسما شروع میکنن.

زمانیکه "سندی " و"کریستین" تصمیم گرفتن "راین" را به فرزندی قبول کنن ازش خواستن قول بده که هیچوقت دعوا نکنه ،اما"لوک" به شدت از "راین" بدش میاد و هربار دنبال بهونه ایه که با "راین" دعوا کنه ، بهمین خاطر قبل از برگزاری جشن به "راین " پیله میکنه ، همین کار باعث میشه که "راین" برای جلوگیری از دعوا ، از شرکت تو جشن خودداری کنه ،

"ماریسا" هم بعد از بحث با" لوک" بر سر اینکه چرا "لوک" نمیخواد  با "راین" دوست باشه میکنه ،برخلاف اصرار مادرش "جولی کوپر" از شرکت تو جشن خودداری میکنه ، همه بغیر از "راین" و" ماریسا" به جشن میرن، "سامیر" وقتی میفهمه که "ماریسا" نمیخواد تو جشن شرکت کنه ،خوشحال میشه و "ست" را رها میکنه واز "لوک " میخواد که شوالیه اون بشه ، "ست" ناراحت میشه و یه گوشه میشینه ،"انا" هم که بدون پارتنر مونده بود ،با لبخند به سمت "ست" میره و ازش میخواد که خودشو نبازه ، به "ست" میگه میدونی چه چیزی تو یه پسر  باعث میشه دخترا ازش خوششون بیاد، "ست" جواب منفی میده، "اِنا" میگه :"اعتماد بنفس" سعی کن اعتماد بنفس داشته باشی ونه گفتن را یاد بگیری.

بعد"انا" لبخندی میزنه و با ذکاوت خاصی به "ست" میگه :"ست ،من شوالیه ندارم وتنها هستم ،ممکنه منو تو جشن همراهی کنی " .

/ 50 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خواب کوتاه

من به اینهمه وقت و پشتکاری که برای کارات میذاری تبریک می گم . معرفی کاملی بود حالا این سریاله کجا و کی پخش میشه ؟ شبکه یک که از این چیزا نشون نمی ده ...

سعید

چقدر وقت گذاشتی!![تعجب]

مریسام

ممنون صبورا جون همه خوبن و من هم فعلاً منتظرم[لبخند]

آیین و آیینه

سلام صبورا جون . خوبی خانوم گل ؟ همسر گلت چطوره؟ این سریال رو گاه گاهی میبینم . خوبه که در موردش نوشتی . ممنون شاد باشی و عاشق[گل]

مستانه

آره صبورا جان من توی فرندفید سابسکریپتت کردم

ندا

واي صبورا جون من عاشق اين سريالم او سي کاليفرنيااااااااااااااااااااا[ماچ]

سولماز

جالبه . چالبترم میشه که با همسر جان بشینی و ببینی.[قلب][گل]